Як уникнути помилок при виборі детектора валют
 

Визначення справжності грошових банкнот – дуже актуальна проблема, особливо з огляду на тенденцію постійного зростання обсягу грошової маси в обіг.

 

В даний час рівень технічного обладнання для виробництва фальшивих банкнот досяг такого рівня, що визначити, чи справжня купюра або фальшива без спеціального обладнання неможливо.

 

Саме тому детектори валют необхідні, якщо операції з готівкою потрібно убезпечити від ризику прийому фальшивих банкнот. Подібні пристрої інакше називають «детектори справжності», і тільки за їх допомогою можна досить швидко визначити справжність будь-якої валюти.

 

Сучасні пристрої здатні перевірити банкноту на наявність усіх засобів захисту – люмінесцентних міток, фрагментів зображення, чутливих до інфрачервоного випромінювання, магнітної фарби та інше.

 

Детектори валют можна розділити на дві групи (за принципом дії):

 

1. Переглядів

 

Залежно від освітлювальних приладів і датчиків, такі детектори поділяються на такі підвиди:

  • Ультрафіолетові (УФ)
  • Інфрачервоні (ІЧ)
  • Універсальні (що поєднують функції УФ та ІЧ детекторів, а також комплектуються іншими типами датчиків - наприклад, магнітними та ін.)

2. Автоматичні

 

За допомогою роликового механізму купюри проводять через спеціальні датчики, що дозволяють перевірити банкноти на справжність, підрахувати кількість і суму.

 

Головна відмінність автоматичних детекторів від переглядових – автоматичні детектори самі визначають, чи банкнота, що перевіряється, є справжньою. При використанні переглядових детекторів необхідні спеціальні знання за ознаками справжності валют, тому що остаточне рішення про справжність банкноти приймає людина. Слід звернути увагу, що переглядові детектори рекомендується використовувати спільно з додатковим обладнанням (автономні/підключаються до детектора лупи, виносні дисплеї, магнітні датчики тощо).

 

Для того, щоб вибрати детектор, що підходить для вирішення саме Ваших завдань, необхідно враховувати наступні критерії:

  • валюта, в якій відбуватиметься розрахунок
  • необхідність в оперативності та швидкості перевірки банкнот
  • компактність приладу (через обмеженість робочого місця касира)
  • обсяг грошової маси (малий, середній, великий). На ринку представлені детектори валют різного призначення. деякі моделі підходять для торгових павільйонів, магазинів (невеликий оборот готівки), є моделі, оптимальні для автозаправної станції, обмінного пункту тощо. Також існують детектори для великого обсягу готівки (використовуються в банках).

Рекомендації:

  • В організаціях з великим оборотом готівки (наприклад, у гіпермаркетах) касир не має достатньо часу для детального вивчення та перевірки грошових знаків на справжність. Найчастіше банкноти поміщають віялом під ультрафіолетову лампу у детекторі валют.
  • Якщо є можливість детальнішого вивчення банкнот (обмінні пункти, ювелірні магазини) – рекомендується використовувати універсальні детектори
  • При використанні автоматичного детектора валют проводиться швидка перевірка банкнот, касиру немає необхідності перевіряти ознаки справжності банкнот вручну. це суттєво економить час. Таке обладнання використовується при великому обсязі готівки, що обробляється, а так само коли в роботі великі номінали купюр і помилка у визначенні справжності хоча б однієї з них завдасть істотних фінансових збитків.

 

 

Отримати детальну інформацію, ознайомитися з товаром, купити його та замовити доставку Ви зможете, зв'язавшись із нашими фахівцями.

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні523
mod_vvisit_counterВчора327
mod_vvisit_counterЦей тиждень1796
mod_vvisit_counterМинулий тиждень2288
mod_vvisit_counterЦей місяць9608
mod_vvisit_counterМинулий місяць14482
mod_vvisit_counterВся статистика2924192

Зараз на сайті: 8 гостей online
Ваш IP: 54.152.5.73
Сьогодні: бер. 28, 2024
Elcom
При використанні материалів сайту посилання на elcom.net.ua є обов'язковим